Çok Dilli Sitelerde Alt Alan Adı Kullanma

Çok Dilli Sitelerde Alt Alan Adı Kullanma

Alan adı herkesin zor belirlediği ve uğraştığı bir seçimdir. Çünkü, alacağınız alan adınız konseptinize uygun olacak ve sitenizle uyumlu olacak. Çok dilli sitelerde de alan adı bilgileri gerekiyor. Kullandığınız alan adının başkasının satın alınmaması sizin için daha güzel. Örnek olarak https://birbu.com ve https://birbu.org ve diğer alan adları şu an satın alınmamış ancak https://birbu.com satın alınmış. Alan adınızın her ne kadar satın alınmamış olması çok iyi bir durum. Blog’lar için kullanılmasa da daha çok e-ticaret sitelerinde görünüyor. Amazon, Gearbest ve diğer büyük firmaların alt alan adının farklı dillerde olduğunu görebilirsiniz.

Çok Dilli Sitede Alt Alan Adı Ne İşe Yarıyor?

Çok dilli site hazırlarken eklentiden veya bir yazılım dosyasını kullanıyorsunuz. Eklenti kullanarak yaparsanız sitenizin performansı düşebilir. Yazılım ile yaptığınız zamanda arama motorları CSS. JavaScript dosyalarını çok fazla kullandığınızı söyleyecektir. Global veya tüm dillerde site oluştururken sitenizin alt yapısı bozulabilir ve siteniz yavaşlayabilir. Bu yüzden optimize edilmiş bir alt alan adı daha iyidir.

Üst Düzey Alan Adı

Üst düzey alan adı sadece .org .com ve diğer alan adlarını barındırıyor. Bu yöntem ancak, aynı zamanda, belirli ülkeleri hedefleyen için ideal olabilecek en karmaşık her vs. kendi SEO stratejileri, alan yetkisine sahip olacak, çünkü büyük olasılıkla çok daha fazla iş yapmak zorunda kalacaktır.

Alt Alan Adı

https://en.birbu.com
https://tr.birbu.com
EN İngilizce ve diğer dillerde alt alan adı olarak belirleniyor. Yani, sitenizde yüksek performans kazanmak için sitenize alt alan adı belirleyebilirsiniz. Sitenizde çok dilli yerine alt alan adına ekleyebilirsiniz. Bu oldukça yaygın bir yöntemdir. Tek başına yüklemeler olarak veya bir-çoklu olarak seçilebilir.

Alt Dizinler İçin Alan Adı

https://birbu.com
https://birbu.com/tr/
https://birbu.com/en/
Tek başına yüklemeler olarak kurulum, bir çoklu veya eklentileri kullanımı ile tek tek bir site olabilir. Eğer WPLANG yukarıdaki her senaryoya avantajları ve dezavantajları hakkında daha fazla okumak istiyorsanız olduğunda aklınıza farklı seçimler açıklayan üzerinde harika bir yazı vardır. Bir bağlantı yapısı seçerek sitenizin kopyasını alt dizine çıkabilirsiniz.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan