E-Posta Listesi Nedir? Nasıl Oluşturulur?

E-Posta Listesi Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Günümüzde bazı zahmet verecek işleri internet imkanları dahilinde kolay bir şekilde yapabiliyoruz. E-posta listesi aslında toplu bir mailleşme alanıdır. Bu listeye kaydettiğiniz adresler ile topluca mail atabiliyor ve mailleri alabiliyorsunuz. Örneğin kurumsal bir firma sahibiyseniz bu şekilde çalışanlarınızla veya müşterilerinizle iletişim kurabilirsiniz. Veya bir proje ekibi için de aynı e-posta listesi oluşturulabilir. Peki e-posta listesi nedir? Nasıl oluşturulur?

E-Posta Listesi Nedir?

Aslında yazımın giriş kısmında biraz bahsettim. Şimdi bunu biraz daha açmakta kesinlikle fayda var. Öncelikle günümüzde haberleşmenin önemi bazı sektörler için oldukça kritik ve fazla. Son zamanlarda kurumsal firmaların satın aldığı e-posta listesi sayesinde bu işi bir miktar kolay ve nitelikli bir hale getirebiliriz. Şirketinizdeki çalışanlarınızla bu sayede anlık olarak mail yoluyla iş bölümü yapabilir, bilgi verebilir ve farklı insanlardan ortak konu üzerinde farklı parçaları kullanarak farklı fikir veya bilgi alabilirsiniz. Bu size hem zaman hem de iş avantajı kazandıracaktır. Sadece şirketlerde değil günümüzde projelerde de bu sistem kullanılmakta. Bir ekip düşünün ve bu ekibin ortaya iş koyması gerekiyor. Bu bir takım çalışması olduğu için bir arada sürekli bilgi alış verişi olması gerekir. Bunun için e-posta listesi idealdir. Anlık olarak ekibinizle bilgi alış verişi yapabilir ve planlı durumunuzu devam ettirebilirsiniz.

E-Posta Listesi Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle işinizin içeriği ile paralel mail adresleri edinmelisiniz. Örneğin kurumsal bir firmasınız ve müşterileriniz var. Bu müşterilerin yanında potansiyel müşterileriniz de mevcut. Sizim mail adresi aramadan anlık olarak mail adresi bilgisine erişmeniz için temiz bir liste oluşturmanız gerekir. Mail adresi ile birlikte iletişime geçeceğiniz kişinin adı, soy adı gibi ayırt edici ve önemli bilgilerinin de yazması işinizi kolaylaştıracaktır. Excel programı ile bu işi tablo formatında kolayca yapabilirsiniz. Hem düzenli hem de tablo formatı olduğu için daha temiz bir bilgi parçası olacaktır. Bu işi normal bir not defterinde hem bilgisayar üzerinden hem de kağıt kalemle yapabilirsiniz fakat hem kolay erişebilmek hem de bilgileri eklemek ve çıkartmak konusunda size kolaylık sağlayacak yolu tercih etmelisiniz.Yorum Yap
0 Yorum yapan