En Etkili 10 Blog Fikri

En Etkili 10 Blog Fikri

En Etkili 10 Blog Fikri

Bir konuyu merak ederek Google veya başka bir arama motorunda bu konu hakkında arama yaptığınızda karşınıza birçok site ve blog sayfaları çıkar. Bazılarında  sizin işinize yarayacak birçok bilgi bulunur bazıları ise hiç bir işinize yaramaz. Daha sonra bu blog sayfaları oldukça ilginizi çekecek ve bende bir  blog yazarı olmak istiyorum diyeceksiniz . İlk olarak sayfayı oluşturur düzenlemesini yapar yazmaya başlarsınız fakat aklınıza hiç bir fikir  gelmez gelen fikirler çok saçma gelir. Veya yazdıktan sonra hiç tutulmayan fikirlerdir. Blog yazmak için değişik blog fikirleri, popüler veya yaratıcı fikirler gerekir şimdi 10 madde en çok tıklanan blog konuları ve para kazandıran blog konuları paylaşacağım.

Dijital Oyunlar

Teknolojinin gelişmesiyle bilgisayarlar ve bilgisayarlar uzay çağına geçti diyebiliriz bundan 15 sene öncesine gittiğimizde 1-3 GB arasında olan oyun boyutları şuan 30-100 GB arasına kadar yükseldi. Her geçen gün üzerine koyarak büyüyen teknoloji pazarında oyunlar geliştikçe bu doğrultuda bilgisayarlarda gelişti.

Eğer teknolojiye alışkın güncel teknolojik ürünleri kullanıyor ve birazda oyunlara ilgi duyan bir insansanız güncel oyunlar hakkında araştırma yapıp oyunları oynadıktan sonraki deneyiminizi blog yazarak aktarabilirsiniz.

Bilgisayar Programları 

Bilgisayarın hayatımıza girmesiyle her geçen gün biraz daha bilgisayar kullanan bireyler haline geldik. Bu yüzden hayatımıza her gün yeni bilgisayar programları girmeye başladı ama bu programların dilleri ve kullanımları farklılık gösterdiği için bir öğreticiye ihtiyaç duyulmaya başladı. Güncel olarak kullanılan programları araştırarak ve aktif olarak kullanarak bilmeyen kullanıcılara blog sayfamızda aktarmak oldukça ilgi görecektir.

Yemek Tarifi

Yemeklerden anlıyorsanız birazda yemek tarifi biliyorsanız bu konu hakkında blog yazabilirsiniz.

Tatil

Gezmeyi ve tatil yapmayı seven biriyseniz tatil hakkında yazabilirsiniz. Yeni yerler, yeni mekanlar insanların ilgisini çeker.

Güncel Haber

Güncel hayattan haber, bilgi, veya yeni yapılmış bir yapıt hakkında yorumlarınızı yazmak pek çok insanın ilgisini çekecektir.

Spor

Futbol, basketbol, tenis, yüzme, koşu gibi konularda veya oynanan spor müsabakalarında sonra bilgi ve yorum blog’ u yazmanız oldukça ilgi görür.

Ekonomi

Şuan da dahil ülkemizin ekonomisi çok karışık ve değişken bir durumda ekonomi hakkında bildiğiniz varsa birazda araştırma yaparak yazdığınız yazılar insanları okumaya itecektir.

Sosyal Medya

Günlük hayatta saatlerce kullanılan sosyal medyayla alakalı yazılar yazabilirsiniz. Sosyal medya nasıl kullanılır, bilinmesi gerekenler vs.

Kitap

Okuduğunuz kitapların özetini veya kendi yorumunuzu yazarak pek çok insan tarafından yazınız okunabilir.

Uzmanlık Alanı

Her insanın bir uzmanlık alanı vardır. Rağbet fazla olduğu için bilmediği veya az bildiği bir konuda ürünler vermek anlamsız ve başarısızlık ile sonuçlanır. İyi ürünleri vermek için uzmanlık alanınızı değerlendirmeniz gerekir. Az da olsa uzaman olunduğu alanda ürün vermek çok daha değerli ve kaliteli olur.

10. Maddede de söylediğim gibi insanın uzmanlık alanı ne ise o işi yapmalıdır çünkü elma ağacından armut toplanamaz. Her insanında ufakta olsa her yönünü bildiği bir konu veya meslek vardır bu yüzden çok az bildiğimiz bir konuda başka insanlara bilgi verilmemelidir.Yorum Yap
0 Yorum yapan