Neden WordPress Kullanmalıyım? Seo Kurulumu Kolay Mı?

Neden WordPress Kullanmalıyım? Seo Kurulumu Kolay Mı?

WordPress Nedir?

WordPress, açık kaynaklı web site oluşturmak için yazılımdır. Bu yazılım alt tabanı PHP ile kurulmuştur. Şu anda çevrimiçi ortamda en fazla kullanılan yazılımlardan bir tanesidir. En olumlu sonuç alan ve basit bir yapıya sahiptir.

WordPress Blog Platformu Mu?

İnsanlar genellikle WordPress’i sadece bir blog platformu olarak sınıflandırma hatasını yaparlar. Eskiden bu doğru olmasına rağmen, WordPress yıllar boyunca çok yönlü bir içerik yönetim sistemine (CMS) dönüşmüştür. Basit bir blog oluşturmak için WordPress’i kullanmaya devam edebilirsiniz. Şimdi aynı zamanda tamamen kurumsal web siteleri ve mobil uygulamalar oluşturmanıza olanak sağlar. WordPress’in en iyi yanı, hemen hemen her şey için kullanımı kolay ve basit görünüm sağlamasıdır. Sırf bu yüzden WordPress bu kadar popüler oldu. Yakın zamanda yapılan bir ankete göre, WordPress internet üzerindeki tüm web sitelerinin %22,5’de kullanılıyor.  Sağlam özellikleri nedeniyle, en iyi markaların çoğu, web sitelerine güzellik ve kolaylık katmak için WordPress kullanmaktadır: Time Magazine, Google, Facebook, Sony, Disney, LinkedIn, New York Times, CNN, eBay ve daha fazlası WordPress’i düzgün seçim olarak görüyorlar.

WordPress Neden Bu Kadar Seçiliyor?

WordPress dünyanın 4 tarafında ücretsiz olarak kullanım sağlıyor. Herhangi bir web sitesi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca açık kaynak kodlu bir yazılımdır, bu da yazılımın kaynak kodunun herhangi birinin çalışması, değiştirilmesi ve oynatılması için mevcut olduğu anlamına geliyor. Şu anda dünya genelinde 2600’den fazla WordPress teması ve 31.000’den fazla eklenti mevcut. Bunları herhangi bir web sitesinde indirebilir, yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. Açık kaynak niteliği nedeniyle, WordPress bir topluluk yazılımıdır. WordPress’in büyümesine ve sürdürülmesine aktif olarak ilgi duyan WordPress danışmanları olan büyük bir grup gönüllü tarafından sağlanmaktadır. Herkes, yamaları düzenleyerek, destek sorularını yanıtlayarak, eklenti ve tema oluşturarak WordPress’e katkıda bulunabilir. Aynı zamanda sadece bunları değil yeni gelen güncellemerde tavsiyede bulunup çeviri yapılmasında yardımcı oluyorlar. Büyük topluluğa ve yardımcı ekibe sahip olan WordPress’in anlatımı tüm düzeylerde ve forumlarda bulabilirsiniz.

Kullanması Çok Basit

WordPress milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve neredeyse her gün yeni insanlar WordPress destekli web sitelerini oluşturarak WordPress topluluğuna katılıyor. İnsanların WordPress’e hızla adapte olmasının nedeni, kullanımının oldukça kolay olmasıdır. Başlangıç ​​seviyesindeki WordPress kullanıcıları için özel olarak yazılmış tonlarca makaleye sahiptir. WordPress’in ve diğer yüzlerce WordPress öğreticisinin nasıl kurulacağı konusunda adım adım ayrıntılı bir yazılarımız bulunmaktadır.

Sınırsız Sayda Tema Ve Eklentiler Bulunuyor

WordPress’i kullanan çoğu kişi web tasarımcıları ve yazılımcı değildir. Aslında çoğu insan, web sitelerini tasarlama konusunda önceden bilgi sahibi olmadan WordPress’i kullanmaya başlıyor. WordPress’in bu kadar fazla kullanıcıyla sahip olmasının ana nedeni seçim yapabilmeyeceğiniz kadar kusursuz binlerce tema bulunmasıdır. Bu sayede istediğiniz şekilde web sitenize görünüm katabilirsiniz. Aynı zamanda her platform için ticaret,blog, mağaza ve diğer işler için ücretsiz ve üst düzey ücretli temalar da bulunuyor. Bir fotoğraf teması, dergi teması, portföy teması veya bir e-ticaret teması olsun hepsini barındırıyor.
WordPress temaları kolayca özelleştirilebilir, çünkü bir çoğu renkleri değiştirmenize, logo yüklemenize, arka plan değiştirmenize, güzel galeri oluşturmanıza ve web sitenizde hiç kod yazmanıza gerek kalmadan diğer harika şeyleri yapmanıza olanak veren kendi seçenek panelleriyle gelir.

Arama Motoru Arkadaşıdır

WordPress standart uyumluluk yüksek kalite kodu kullanılarak yazılmıştır ve sitenizi arama motorlarına çok çekici hale getiren semantik işaretleme üretir. Tasarım tarafından WordPress çok SEO arkadaşı ve WordPress SEO eklentisini kullanarak daha da fazla SEO’zu geliştirebilirsiniz. Sitenizin SEO’sunu nasıl geliştireceğinizi anlamak için “Yeni Başlayanlar İçin WordPress Anahtar Kelime Araştırma Klavuzu” dersliğimize göz atabilirsiniz.Seo

Yönetimi Kolay

WordPress, eklentilerinizi ve temalarınızı WordPress yönetici kontrol panelinizden güncellemenizi sağlayan yerleşik güncelleyici ile birlikte gelir. Ayrıca, WordPress’in yeni bir sürümü mevcut olduğunda sizi bilgilendirir, böylece bir tuşa tıklayarak yeni sürüme geçiş yapabilirsiniz. Otomatik düzenli WordPress Yedeklemeleri ayarlayarak tüm WordPress içeriklerinizi güvende tutabilirsiniz.

Tehlikesiz Ve Güvenlidir

WordPress güvenlik konusunu göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir, bu yüzden herhangi bir WordPress tabanlı siteye saldırı yapmak daha zordur. 2017 yılınıda en güvenli yazılım olarak WordPress seçildi.

Tüm Medya Türlerini Kullanabilir

WordPress’i kullanarak sadece yazı yazmak zorunda değilsiniz. Görüntüleri, ses ve video içeriğini kullanmak için destek ile birlikte gelir. WordPress, YouTube videoları, Instagram fotoğrafları, Tweet’leri yerleştirebileceğiniz anlamına gelen Embed etkin web sitelerini destekler ve yayınınızdaki URL’yi yapıştırarak Soundcloud sesini konunuza veya sayfaya yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda sadece siz değil ziyaretçilerinizde yorumlarda video yerleştirebiliyor. Ancak, bunun için yöneticinin bu özelliği aktif etmesi gerekiyor.

WordPress’i Ne İçin Kullanabiliriz?

WordPress çokyönlü bir yazılımdır. Siteniz bir blog değil, bir iş kaynağı web sitesinin daha fazlası ve diğerleri olabilir. WordPress’i aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz:

  • Blog
  • İçerik Yönetim Sistemi (CMS)
  • Galeri
  • Portföy
  • Değerlendirme Sitesi
  • Alışveriş mağazası
  • Video Koleksiyonu Sitesi
  • Üyelik SitesiYorum Yap
0 Yorum yapan