Really Simple SSL Nedir, Nasıl Kurulur?

Really Simple SSL Nedir, Nasıl Kurulur?

SSL Sertifikası Google tarafından zorunlu hale getirildiğinden beri web site sahipleri birtakım problemler yaşayabiliyor. Bu problemlerden birisi de sitenin SSL sertifikası olmasına rağmen sitenin tamamında veya bir kısmındaki linklerde https protokolü yerine halen http protokolünün kullanılıyor olması.

Sizde WordPress altyapılı sitenizde bu şekilde bir problem ile karşılaşıyorsanız “Really Simple SSL” Eklentisi sayesinde hiçbir kod yardımı almadan sadece eklentiyi aktif ederek tüm bağlantılarınızı güvenli olarak gösterilen https protokolüne yönlendirebilirsiniz.

Önemli Not: Bu eklenti sadece geçerli bir SSL sertifikanız var ise işe yarayacaktır, bir SSL sertifikasına sahip değilseniz “Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Really Simple SSL Eklentisi Nasıl Kurulur?

Yapmanız gereken işlem oldukça basit;

  1. Worpress blog sistemi kullanılan sitenizin yönetim paneline giriş yaptıktan sonra sol menü de bulunan Eklentiler>Yeni Ekle butonlarına tıklıyoruz. Açılan sayfadan sağ üst kısımdaki arama kısmına “Really Simple SSL” yazıyoruz.
  2. Arama sonrasında ilk sırada doğru uygulama çıkacaktır, şimdi kur butonuna tıklıyoruz ve eklentiyi indiriyoruz.
  3. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Etkinleştir yazısına tıklıyoruz ve tüm işlem tamam!

Gördüğünüz gibi Really Simple SSL eklentisinin kurulumu bu kadar basit, bu eklenti sayesinde web sitenizde bulunan ve http protokolü ile açılan ve güvenli değil olarak gösterilen tüm bağlantılar https protokolüne geçiş yaparak güvenli olarak gösterilecektir.

Hiçbir eklenti kullanmadan sadece .HTACCESS dosyasını düzenleyerek https protolüne geçiş yapmak istiyorsanız “.HTACCESS ile HTTPS Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan