Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

Web sitelerini ziyaret eden kullanıcıların güvenliğini sağlamak amacı ile Google tarafından geliştirilen SSL sertifikalarının ücretli bazı web site sahiplerinin canını sıkabiliyor. Sizde ücretsiz SSL sertifikası almak istiyorsanız bu makalemizden faydalanabilirsiniz.

Bir internet sitesini sahibi olmak için alan adı, hosting, yazılım ve içerik gibi birçok öğeye ihtiyaç varken son yıllarda bunlara bir yenisi olan SSL sertifikaları eklenti.

Google tarafından geliştirilen SSL sertifikaları sayesinde kullanıcıların daha güvenli bir internet deneyimi yaşaması amaçlanıyor. Google SSL sertifikalarını geliştirdikten sonra önce SSL sertifikası kullanan sitelerin arama motorunda daha üst sıralarda çıkacağını duyurdu, daha sonra ise zorunlu hale getirerek kullanmayan sitelerin “Güvenli Değil” olarak gösterilmesini sağladı.

Bu sebeple günümüz de SSL sertifikası kullanmak sitenizin geleceği için hayati önem taşımaktadır. Birçok hosting firması sattığı hosting paketlerine SSL sertifikalarını dahil etse de halen büyük bir çoğunluğu bu hizmeti vermiyor.

Siz de SSL sertifikası satın almak yerine ücretsiz kullanmak istiyorsanız sslforfree.com ihtiyacınızı giderecektir.

Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

  1. Öncelikle sslforfree.com adresine giriş yapalım, ekran yer alan kısma site adresinizi girin ve Create Free SSL Certificate butonuna tıklayın.
  2. Açılan sayfa da sistem giriş yapmanızı veya kaydolmanızı isteyecektir, basit bir şekilde kaydolabilirsiniz.
  3. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra New Certificate butonuna tıklayın ve alan adınızı tekrar yazın.
  4. Validity yani geçerlilik kısmında karşınıza 2 seçenek çıkacaktır 90 gün olanı seçiyoruz ve ilerliyoruz.
  5. Daha sonra doğrulama alanına geliyoruz, buradan kendinize uygun olan bir doğrulama seçeneğini yaparak sitenin size ait olduğunu doğruluyoruz ve son aşamaya geliyoruz.
  6. Bu sayfa da tamamen ücretsiz olarak aldığımız SSL sertifikasının kodları karşımıza çıkacaktır, bu kodları hosting yönetim paneliniz de bulunan SSL kısmına yükleyerek aktif edebilirsiniz.

SSL sertifikasının aktif olması biraz zaman alabilir, sertifikayı doğru olarak yüklediğinizden emin olmak istiyorsanız sslsorgulama.com adresini ziyaret edebilir ve alan adınızı yazarak sorgulama yapabilirsiniz.

SSL sertifikanız olmasına rağmen halen bazı bağlantılarınız güvenli değil şeklinde gösteriliyor ise https protokolüne geçiş sağlamak için “.HTACCESS ile HTTPS Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?” adlı yazımıza veya “Really Simple SSL Eklentisi Kurulumu” adlı yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi işlemler oldukça basit, yine de takıldığınız bir kısım olursa yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan