WordPress Çok Dilli Site Kurulumu Kılavuzu

WordPress Çok Dilli Site Kurulumu Kılavuzu

Genellikle çoğu kişi çok dilli site kurmuyor. Çünkü, geliştirici veya WordPress’ten anlayan birisi olsanız da çok dilli site kurmak size zor gelebilir. Bu tür siteler çoğunlukla resmi ve global satış yapan firmaların sitesinde bulunuyor. Düşüncelerinizi dünyada paylaşmak ve her bir yerden erişime açık olmasını sağlamak kolay. Ancak ziyaretçileriniz sadece Türkçe karakter görüp sitenizi terk edebilir. Bu yüzden çok dilli bir web site kullanabilirsiniz.

Çok Dilli Sitenin Avantajı Nedir?

Klasik WordPress sitesi olunca en azından dikkat çekici bir şey olması gerekiyor. Örnek olarak, bir görsel, slide veya çok dilli site ve diğer şeyler. Çok dilli sitelerin 3 konuda daha avantajlı oluyorlar.

Arama Motoru Optimizasyonuna Faydası Nedir?

Sitenize ek dilleri sahip olmanın en büyük avantajlarından biri SEO içindir. Diyelim ki, sitenizde İngilizce veya İspanyolca bir makale bulunuyor. Sitenize giriş yapan Türkiye vatandaşı sitenizdeki makalenizi çeviri yapmadan kolayca anlamak istiyor. Bu durumda ortaya çok dilli siteler geliyor. Sitenin üst veya alt kısmından Türkçe seçeneğini seçerek hem hızlı hem de anlaşılabilir şekilde okuyabilirler.
Aynı zamanda birkaç anahtar kelime belirleniyor. Bu durumda içerik sayınızda çok dilli sitenizde bulunan diller 5 ise 5 makale olarak biliniyor. Eğer bu şekilde devam ederse 3 haftada %47 bir oranla büyük bir avantaj sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı Deneyimine Avantajı Nedir?

SEO avantajının yanında ana dilinde bir site sorunu otomatik olarak çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi neden oluyor. Ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi dönüşüm oranları her şeyi, sitede süresini etkileyebilir ve hemen çıkma oranı olabilir.
Kullanıcılarınız başka bir dilde olan bir içeriği görüntülerken çeviri açmak istemiyor olabilir. Eklentide kurmak istemiyor olabilir. Bu durumda sitenizin üst veya alt kısmından Türkçe seçeneğini seçerek ücretsiz ve daha hızlı oluyor. Her ne kadar fazla dil bulunuyorsa bu sizin daha iyi. Çünkü, kullandığınız dil seçeneklerinde Google ve diğer arama motorları sizi daha yüksek tutuyor.

Güvenirlik

Dünya çapında nüfusun çoğu aslında, bu İngilizce bilmiyor veya onların ikinci dil olarak kullanıyoruz. Diller sırayla insanlar arasındaki yanlış anlamaları ve yanlış yorumları neden olabilir en yaygın iletişim engelleri biridir. Diğer kişi bu iletişim etkisiz hale anlar ve nakledildiği gelen gerçek mesajı önler aynı dili ve lehçeyi kullanmıyorsanız. Ve bu doğrudan satış geri ilgili olabilir.
İngilizce kullanılmasının asıl nedeni Global dil olmasıdır. Global dil olarak İngilizce her bir ülkede geçerlidir. Ana dil olarak olmasa da 2. Dil olarak İngilizce geçiliyor.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan