WordPress İçeriğiniz Google Arama’dan Neden Düşüyor?

WordPress İçeriğiniz Google Arama’dan Neden Düşüyor?

WordPress İçeriğiniz Google Arama’dan Neden Düşüyor?

Bazen, belirli WordPress içeriğini veya dosyalarını Google arama sonuçlarında dizine eklenmek zorunda kalmanız gerekebilir. Google’ın ve diğer arama motorlarının ortaya çıkmasından önce indeks veya “endeksleme”, çoğunlukla kitaplarla ilişkilendirilmiş bir kelimeydi.

Hızlıca 1995’e kadar, internet patlaması sırasında, Yahoo arama motoru gibi hizmetlerimiz var ve 1997’ye gelindiğinde, Google arama ise, internette nasıl arama yaptığımız ve bilgilere eriştiğimizi önemli ölçüde değiştirdi.

Ocak 2018’de yapılan bir ankete göre, internette 1,805,260,010 (1,8 milyardan fazla) web sitesi bulunmaktadır ve bu web sitelerinin çoğu hiç ziyaretçiye sahip değildir.

Google Dizin Oluşturma nedir?

Farklı bir endeksleme formatına sahip farklı arama motorları vardır, ancak popüler arama motorları Google, Bing ve gizlilik sahibi bireyler için, duckduckgo’yu içerir.

Google endeksleme genellikle belgeler, videolar ve resimler gibi dijital içerikler de dahil olmak üzere yeni web sayfalarının eklenmesi ve veritabanın da saklanması sürecine işaret eder. Başka bir deyişle, sitenizin içeriğinin Google arama sonuçlarında görünmesi için öncelikle Google dizininde saklanması gerekir.

Google, İnternet’teki farklı web sitelerini sürekli olarak tarayan örümcekleri, tarayıcıları veya botları kullanarak tüm bu dijital sayfaları ve içeriği endeksleyebilmektedir. Bu botlar ve tarayıcılar, web sitesi sahiplerinin taranacak ve taranırken nelerin göz ardı edilmesi gerektiği ile ilgili talimatlarını takip ederler.

Web Sitelerinin Neden Dizine Alınması Gerekir?

Dijital çağın bu döneminde, belirli bir konu ve içerik elde eden milyarlarca web sitesinde gezinmek neredeyse imkansız. Hangi sitelerin güvenilir olduğunu, hangi içeriğin bize faydalı ve faydalı olduğunu gösteren bir araç varsa çok daha kolay olacaktır. Bu yüzden Google, arama sonuçlarında web siteleri bulundurmakta ve bunları sıralamaktadır.

Dizin oluşturma, genel olarak arama motorlarının ve özellikle Google’ın nasıl çalıştığı konusunda vazgeçilmez bir parça haline gelir. Bir sayfayı en iyi tanımlayan kelimeleri ve ifadeleri tanımlamaya yardımcı olur ve genel olarak sayfa ve web sitesi sıralamasına katkıda bulunur. Google’ın ilk sayfasında, web sayfalarınız, videolar, resimler ve belgeler gibi dijital dosyalar da dahil olmak üzere web sitenizde görünmek için önce dizininin endekslenmesi gerekir.

Dizin oluşturma, web sitelerinin genel olarak ve özellikle Google’da ki arama motorlarında iyi sıralanması için bir ön koşuldur. Anahtar kelimeleri kullanarak, siteler arama motorları tarafından dizine eklendikten ve sıralandıktan sonra daha iyi görülebilir ve keşfedilebilir. Bu daha sonra web siteniz ve işiniz için daha fazla ziyaretçi, abone ve potansiyel müşteri için kapı açar.

Ölü bir bedeni gizlemek için en iyi yer, Google’ın ikinci sayfası.

Dizine eklenmiş sayfaların bir çoğu sitelerinizi daha yüksek sıralamaya getirmezse, bu sayfaların içeriğinin kalitesi de yüksekse, SEO açısından bir destek alabilirsiniz.

Dizin Oluşturma İçeriğinden Arama Motorunu Nasıl Engellersiniz?

Dizin oluşturma, web sitesi ve işletme sahipleri için harika olsa da, arama sonuçlarında görünmesini istemediğiniz sayfalar vardır. Hassas dosyaları ve içeriği İnternet üzerinden de riske atabilirsiniz. Şifreler veya kimlik doğrulama olmaksızın, özel içerik, web sitenizin klasörleri ve dosyalarının üzerine botlar serbest olarak verilirse, risk altındadır ve yetkisiz erişim riski altındadır.

2000’lerin başında, bilgisayar korsanları , basit arama sorgularıyla web sitelerinden kredi kartı bilgilerini görüntülemek için Google aramasını kullandı . Bu güvenlik kusuru, bir çok hacker tarafından E-ticaret web sitelerinden kart bilgilerini çalmak için kullanıldı.

Geçtiğimiz sene bir başka güvenlik açığı , popüler bir bulut depolama sistemi olan boxcom oldu . Güvenlik deliği Swisscom için tehdit istihbarat müdürü Markus Neis tarafından açıklandı. Google ve Bing de dahil olmak üzere arama motorlarının basit istismarlarının, birçok iş ve bireysel müşterinin gizli dosyalarını ve bilgilerini gösterebileceğini bildirdi.

Bunlar gibi durumlar çevrimiçi olur ve satış sahiplerine ve satış sahiplerine gelir kaybına neden olabilir. Kurumsal, e-ticaret ve üyelik web siteleri için, hassas içeriğin ve özel dosyaların arama dizini oluşturulmasını engellemek ve daha sonra onları iyi bir kullanıcı kimlik doğrulama sisteminin arkasına koymak büyük önem taşır.

Mağazanızın güvenliğinden şüphe ediyorsanız ve bu durum karşısında bir şey yapamıyorsanız Lütfen Birbu Dijital Reklam Ajansın’dan Yazılım Desteği Alın!Yorum Yap
0 Yorum yapan