WordPress İçin En İyi 10 Seo Eklentisi

WordPress İçin En İyi 10 Seo Eklentisi

SEO Nedir?

SEO(Search Engine Optimization) olarak bilinmektedir. Dilimizde çeviri yapıldığı zaman Arama Motoru Optimizasyonu olarak tanımlanıyor. Arama motorlarıyla ilgili olduğundan dolayı biraz zor olabiliyor. Bu durumda bize yardımcı olan açık kaynaklı eklentiler oluşuyor. WordPress yazılımı ile ilgili eklentilerde bulunuyor. Sizler için Wordpress İçin En İyi 10 Seo Eklentisi derledik.

WordPress İçin En İyi 10 Seo Eklentisi

1.Yoast Seo

Yoast SEO, WordPress için en fazla kullanılan arama motoru optimizasyonu (SEO) eklentisidir. WordPress siteniz için sitemap.xml yani Site Haritası dahil web sitenizi optimize etmek için hemen hemen tüm özellikleri sunan ücretsiz bir eklentidir. Eğer SEO hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz sizin için iyi bir rehberliği bulunuyor.

2.All In One SEO Pack

Bir milyondan fazla indirmeye sahip olan eklentidir. WordPress için gerekli olan eklentilerden birisidir. Çünkü, ismi gibi her şeyi bir pakete sığdırarak SEO aracını bizlere sunmuşlar. Ücretsiz sürümü ile kendinizi geliştirebilir ve iyi sonuçlar alabilirsiniz.

3.Premium SEO Pack

Genellikle E-Ticaret sitelerinin kullandığı bir eklentidir. Eklentinin asıl özelliği blog gibi açık kaynak yazılımlarını desteklemesidir. Bu şekilde daha hızlı gelişebilirsiniz. Aynı zamanda 404 sayfalarını oluşturabilir, Backlink oluşturucu ve Google Analytics özelliklerinin bulunması da tamamen farklı yapıyor.

4.WP Meta SEO

Daha sade panosu ile sizi daha da etkileyecektir. Eklentinin diğer eklentilerden en büyük özelliği topluca SEO düzenlemesidir. Ne kadar yorucu ve zaman alıcı iş olsa da bu özellik çok işinize yarayacaktır.

5.SEO Ultimate

SEO Ultimate eklentisi basit ara yüzü ve temel SEO paketi ile size sunulur. Genellikle yaygın kullanılmamasına rağmen kullanılması gereken 10 eklenti içerisinde 5. sırada bulunuyor. SEO Ultimate sayesinde SEO ve Meta başlıkları aynı zamanda Meta açıklamaları kolaylıkla yönetebileceksiniz.

6.W3 Total Cache

Web sitenizin sayfalarıyla ilgili sorunu varsa tam size göre bir eklenti. W3 Total Cache sitenizi analiz edecek ve size yararlı bilgiler verecektir. Sayfalarınızın açılış hızını arttırmak için size öneriler verecektir.

7.Rankie
Tam olarak SEO eklentisi olarak bilinmese de SEO için gerekli bir eklentidir. Genellikle Google ve diğer arama motorlarında sıranızı gösteren bir eklentidir. Diğer eklentilerden dış kalmasının asıl nedeni değişken ve karışık ara yüze sahip olmasıdır.

8.SEO by SQUIRRLY

SEO by SQUIRRLY tam bir denetim ve SEO dostudur. Çünkü, yazılarınızı tam %100 olunca yayınlayabileceksiniz. Bu durumda daha iyi performans alacaksınız. Aynı zamanda haftalık ve günlük SEO denetlemesi yapabilirsiniz.

9.Redirection

Arama motorlarında SEO sıranızı düşüren diğer bir sorunda 404 hatalarıdır. Bu yüzden gelişmek için Redirection eklentisi sizin için tam bir araç olacaktır. Basit ara yüzü ile kullanımı kolay bir eklenti. Redirection, 301 yönlendirmeleri için yaygın olarak kullanılan en popüler WordPress eklentisidir. Ayrıca, 404 hatalarını takip edebilir ve URL’leri düzeltmek için temayı yönlendirebilirsiniz.

10.SEO Internal Links

Dahili bağlantılar, arama motorlarının sitenizin diğer önemli yayınlarını ve sayfalarını ziyaret etmesi ve dizine eklemesi nedeniyle siteniz için genel optimizasyonun son derece önemli bir parçasıdır. Profesyonel bir blogcu ile başka bir blog yazarı arasındaki en önemli farklardan biri, blog’larının yararı için iç bağlantı kullanımını nasıl sağladıklarıdır.
Bu eklentilerin Wordpress İçin En İyi 10 Seo Eklentisi sıralamasına dahil edilmesinin nedeni sadece SEO amaçlı değil. Aynı zamanda SEO’nuzu geliştirmek için yarayacak bir eklentilerdir.Yorum Yap
0 Yorum yapan