WordPress’te Kalıcı Bağlantı Nedir?

WordPress’te Kalıcı Bağlantı Nedir?

En büyük ücretsiz ve tüm içeriklere sahip olan WordPress kalıcı bağlantıları kullanmamıza olanak sağlıyor. Açık kaynaklı olmasının kullanıcıları için çok büyük bir avantajı vardır. Örneğin, eklentiler satışa veya piyasaya sunulduğu zaman Global dilde olması zorunlu. Bu durumda diğer ülkede yaşayan kullanıcılar bu eklentiyi kullanamıyor. Açık kaynaklı olarak bu eklenti düzenleniyor ve çeviri işlemi yapılıyor. Ve her ülke için geçerli bir hale getiriliyor.
Varsayılan olarak WordPress size ilk yazınızı ve sayfanızı çok basit bir kalıcı bağlantı yapısı oluşturur. Bu durumda bağlantılarınızı yöneticiler ve diğer yönetmenler kaldırabilir. Eğer herhangi bir 3. taraf kaldırılma olmazsa, kalıcı bağlantı olarak kalacaktır. Kalıcı bağlantılar için WordPress size beş seçenek sunuyor. Burada WordPress kişisel ve kurumsal şirketlere özel bir seçenek eklemiş oluyor. Bu da herkesin kendi seçimini seçe bilmesine olanak sağlıyor. Aşağıda kalıcı bağlantılarla ilgili detaylı bilgi verilmiştir.
Ay, Yıl ve Gün ile belirlenen bağlantılar
https://birbu.com/2016/11/07/makaleadı/
Sade
https://birbu.com/?p=123
Ay, Yıl ve İsim
https://birbu.com/2016/11/makaleadı
Sayısal
https://birbu.com/arşivler/123
Makale Adı
https://birbu.com/web-yazılım
İsteğe bağlı
https://birbu.com/%makaleadı%
Mesajlarınızı, önemli bağlantılarınızı ve sosyal medya bağlantılarınızı korumak için permalink yanı kalıcı bağlantılar oluşturmanız gerekiyor.

Kalıcı Bağlantıların SEO’ya Etkisi Var mı?

Eğer kalıcı bağlantı verdiğiniz adres kaldırılmadıysa o zaman bir sorun oluşmaz. Kalıcı bağlantılarla alakadar olmayarak her bir kırık bağlantı arama motorlarına göre kötü bir örnek. Eğer kırık bağlantılarınızın zararlı olmamasını istiyorsanız o zaman Google Web Araçlarından kaldırmanız gerekiyor. Bunun için Google Web Araçlarına giriş yapın.
Web site adresinizin bağlı olduğu Gmail hesabını seçin. Hesabınızı Google Web Araçlarına bağladıktan sonra işiniz bir adım daha kolaylaşıyor. Daha sonra karşınıza siteniz çıkacak. Web sitenizi seçtikten sonra Google Dizini ana bölümünden URL’leri kaldır bölümüne geçiş yapın.
Daha sonra geçici olarak gizle butonuna tıklayarak kırılan bağlantınızı yazın. Eğer kırık bir bağlantını bir içerikte veya makalede bulunuyorsa makalede ki bağlantıyı kaldırmanız daha güzel olur. Eğer makaleniz seo uyumlu değil ve kırık bağlantı içeriyorsa silmeniz daha güzel olur. Yada makalenizi sıfırdan yazarak daha güzel hale getirebilirsiniz.
 
 

Yorum Yap
0 Yorum yapan