WordPress’te Sayfa Oluşturucu Eklentisi Kullanmanız İçin 5 Neden

WordPress’te Sayfa Oluşturucu Eklentisi Kullanmanız İçin 5 Neden

Web sitemizin güzel ve performanslı olması için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak gündeme ayak uydurmak gittikçe zorlaşıyor. Yazılım geliştikçe yeni ve güncel yazılım dillerini derinden bilmeniz gerekiyor. Bu konumuzda güncel tasarıma ayak uydurmak için kullanabileceğiniz eklentileri göstereceğiz. Aynı zamanda eklentilerin avantajlarını da göstereceğiz.

Hızlı Ve Modern Sayfalar Oluşturun

Eklenti inanılmaz derecede hızlı ve mükemmel alt yapıya sahiptir. Ayrıca cazip, çarpıcı ve fonksiyonel site oluşturmak için tüm araçlardan daha belirgin daha az zaman alır. Bu şekilde WordPress web sitelerini inşa şekilde değişecektir. Birçok hazır elementler içerisinde bulunuyor. Sadece bunların nasıl kullanılacağını bilmek gerekiyor. Son teknolojileri kullanılarak hızlıca tasarım yapabilirsiniz. Yazılımla yaptığınız zaman ise bu 1 ay bile sürebilir. Ancak bu araç dakikalar içerisinde web sitenizi hazır hale getiriyor.

Eğer kod yazmadan web site oluşturmak istiyorsanız bu eklentiler sizin en büyük avantajınız olacaktır. Web sayfalarına herhangi bir işlevsellik yada tasarım eklemek için kod yazmanıza gerek yoktur. WordPress Sayfa Oluşturucu eklentileri zengin site yapısı detaylarına ve sürükle-bırak işlevselliği ile sizin gönlünüzü alacaktır.

Yeni sayfa oluşturduğunuz zaman Düzenle butonuna tıklayarak kolaylıkla eklentilere erişim sağlayabilirsiniz. Eklentiler kendi veritabanlarında yüzlerce blok ve yerleştirebileceğiniz her şeyi barındırıyor. Yapmanız gereken Düzenle butonuna tıkladıktan sonra herhangi bir bloğu sürükle bırak yapmanızdır. Modern ve hoş bir kullanıcı arayüzü üzerinde güzel web sayfaları oluşturmanız artık çok kolaylaştı.

Yüzlerce Özellik

Metinler, resimler, simgeler, düğmeler ve daha fazlası gibi özellikleri ile web sitenizi geliştirin. Siteniz üzerinden tam donatmak için eklentilerdeki blokları kullanın.

  • Form Oluşturucu:Zahmetsizce web formları oluşturun. Size istediğiniz gibi formlarınızı stil için uygun bir yol sunar. Form eklentisi kurmadan performansınızı arttırarak güzel bir form oluşturun. Kendisi herhangi bir eklentiyi yüklemeye gerek kalmadan formun her türlü kurma yeteneğine sahiptir. Üstelik form eklentileri yönetmek ve sadece basit bir tıklama ile reCAPTCHA’yı etkinleştirebilirsiniz.
  • Mesaj Denetleyicisi:Mesajların sayısını tanımlayan ve göz stil hesaplamalarını yapan bir eklentidir.
  • Özellik Kutusu:Eklenti web sitenizdeki ürünlerin özelliklerini görüntülemek için Özellik Kutusunu kullanmanıza yardımcı olacaktır.
  • Fiyatlandırma Tablosu:Sunduğunuz hizmet veya sattığınız ürünler için, muhtemelen fiyatlandırma tabloları gerekir. Fiyatlandırma Tablosunu tek tıkla sürükle bırak yaparak kullanabilirsiniz.
  • Kutu Çevir: Logo, başlık, metin ve düğmeler ile bir çevirme kutusu koyun ve istediğiniz şekilde bakmak için çevirme seçeneklerini ve stilini değiştirebilirsiniz.
  • Takdirname: İnsanların her yerde sitesinde işletmeniz hakkında ne düşündüğünü gösterebilirsiniz.
  • Sosyal Düğme: Sitenizde farklı düğmeleri kullanarak sosyal medya profillerine bağlantı verin.
  • SoundCloud: SoundCloud’dan saniyeler içerisinde müzik ekleyin.

 

Duyarlı Tasarım

Kullandığınız tema ve şablonlar güzel durmuyor olabilir. Web tasarım gittikçe gelişiyor ve size verilen kurallara önem göstermeniz gerekiyor. Bu durumda duyarlı tasarım her zaman önde geliyor. İngilizceden Responsive olarak gelmiştir.

Arama motorları duyarlı tasarıma çok önem gösterir. Eğer tasarımınız güzelse 1 adım öndesiniz demektir.

Önceden Hazırlanmış Bloklar

Zamanınız boşa gitmesin diye sayfa oluşturucu eklentilerinde her zaman önceden hazırlanmış bloklar bulunuyor. Örneğin, çoğunlukla her eklentide olan Ekibimiz bloğu. Her bir eklentide bulunan bu blok her bir eklenti farklı tasarım yapısına sahiptir. Her ne kadar benzese de farklı bir görünüme ve yazılıma sahiptir.

Veya da aynı şekilde her bir sayfa oluşturucu eklentilerinde bulunan Fiyat Tablosu bloğu. Bu blok farklı renklere sahip olabilir. Yazılımsal açından çok fazla koda sahip olabilir. Ancak eklenti geliştiricileri bu durumu fark ederek her yıl güncelleme getiriyor.

 

 Yorum Yap
0 Yorum yapan