Yazılım Dilini Öğrenmeğe Nereden Başlamalıyım?

Yazılım Dilini Öğrenmeğe Nereden Başlamalıyım?

Yazılım Dili Ne İşe Yarıyor?

Yazılım dilini öğrenmek için kendinize belirgin bir yol düzenlemelisiniz. Planlı çalışırsanız bu işte daha fazla bilgi elde edinirsiniz. Başlamadan önce eğer bir web site veya web uygulaması oluşturmak istiyorsanız bu zaman HTML, JavaScript, PHP ve CSS dillerini bilmeniz gerekiyor. Sadece mobil telefonlar için uygulama oluşturacaksanız Android ve IOS için bu zaman C, C# ve JavaScript dillerini öğrenmeniz yeterli olacaktır. Tabi ki, uygulama oluşturmak sadece ilk anlayışlarla yapılacak bir iş değil. Kendinizi geliştirmeli ve bir kaç kodu kendiniz hazırlaya bildiğinizden sonra bir uygulama veya web sayfa tasarımına başlayabilirsiniz. En kolay ve en temel yazılım dili olan HTML’den başlayabilirsiniz. Eğer sadece yazılım dili öğrenmek istiyorsanız o zaman Python dili ile başlamanız gerekiyor.

Python Nedir?

Python diğer yazılım dillerine nispeten daha kolay ve yeni dillerden biridir. Bu dilin asıl amacı sadece kod yazarak uygulama oluşturmak değil başka bir yazılım dilinde uygulanacak olan uygulamaları hızlı bir şekilde prototip haline getiren betikler yazmanın bir yoludur. Yani daha belirgin konuşursak asıl amacı dönüştürücü söylenebilir. Bu yazılım dili kendisindeki özelliklerin sayısına göre işlem yapıp, ilk programlarını üretmek için nispeten küçük bir zaman harcaması veya çaba gerektirmektedir.

HTML Nedir?

HTML’nin tanımı, “HyperText Markup Language”-dır.
HTML, web sitesi oluşturulmasına izin veren bir yazılım dilidir. Bu web siteleri daha sonra İnternet’e bağlı olan kişiler tarafından görüntülenebilir. Tek bir oturumda çoğu insan için erişilebilir olan bu dilde diğer yazılım dillerinden farklı olarak bu dili öğrenmek nispeten kolaydır ve yaratıcı olmanıza olanak sağlar. Sürekli büyüyen İnternet kitlesinin taleplerini ve gereksinimlerini karşılamak için sürekli gelişiyor.
Eğer bu yazılım dillerini öğrenip kolay bir şekilde anlayabildiyseniz o zaman daha iyi olacaktır. Bundan sonra JavaScript veya CSS dillerine başlayabilirsiniz. Bu diller tüm bilgisayarınızı aktif halde çalıştıran dillerdir. Bu diller sayesinde bilgisayarınızda fareye tıkladıktan sonra uygulamalar harekete geçiyor. Sadece bilgisayarda değil aynı zamanda televizyon, telefonlarınızda çalıştıran yazılım dilleridir. Yazılım dillerinden yararlanarak her hangi bir web tasarım konusunda birine yardımcı olabilir veya bu işi gelire çevirebilirsiniz. Özel temalarınızı, eklentilerinizi ve uygulamalarınızı hazırlayıp satışa çıkarabilirsiniz.Yorum Yap
0 Yorum yapan